Miluju koně a vždy budu !

JEZDECKÝ DENÍK

BLOG &IRIS\\KONĚ\\ZÁBAVA\\GALERIE

VŠE KOPÍRUJ JEN S KLIKAČKOU!!

Květen 2010

Itáálie

21. května 2010 v 17:09 | HorsiQ |  všechno kolme blogu
Sen tady jeniom na chvilčko...omlouvám se že sem týden nid npřidala ae nbyl čas...všechno vám vysvětlím až přijedu. Odjíždím totiž od 21.5-30.5. do Itálie. Nemám moc časuuu tak se tu mějte krásně pááá

Cval ve volné krajině

14. května 2010 v 19:46 | HorsiQ |  začínáme s ježděním
g

  • Než vyrazíte na vyjížďku do volné přírody měli byste zvládat slušně krok, klus i cval. Cval byste měli zvládat jak v pracovním, tak v lehkém sedu.
  • Na vyjížďku by se mělo jezdit minimálně ve dvou. A ve předu by měl volit cestu zkušený jezdec! Pokud v terénu cváláte poprvé, měl by zkušený jezdec zvolit cest takovou, kde kůň nemůže nikam utéct a na konci se dá dobře zadržet, např. dlouhé pole. Pamatujte však na to, že terén nesmí být ani moc měkký, ani tvrdý a není dobré cválat po polích kde je z jara zaseto, koním by se do mladých výhonků mohla zamotat kopyta.
  • Pokud máte mladého, či neukázněného koně může vám ze začátku vyhazovat. To je znakem radosti z volného pohybu (Pozor u mladých koní se stáva, že se jim nelíbí jezdec na zádech a tak se ho snaží shodit). V tomto případě zasedněte hluboko do sedla, skraťte otěže, a zavojte na koně nějaký hlasový signál např.,,hou" nebo ,,ššššš"
  • Ve cvalu ve volné krajině, se většinou volí styl ,,hlava, hlava" Tzn. že koně cválají vedle sebe. Nebo pokud jsou v skupině zkušení jezdci a dokážou dobře koně udržet tak mohou jet i zasebou. Pouk zvolíte cval více koní vedle sebe, dávejte pozor na to, aby koně takzvaně ,,nezdrhli" koně jsou soutěživá zvířata a tak se navzájem předbíhají. Může se stát, že přejdou sami od sebe do trysku a špatně se dají zastavit.


Kopíruj jen se zdrojem!
článej je originálně psaný od mě!!

Předklonit a zakolnit! aneb jízda do kopce a z kopce

14. května 2010 v 19:18 | HorsiQ |  začínáme s ježděním
horse

Když jsme s koněm na vyjížďce, měli bychom vnímat terén a přizpůsobovat se mu. A tím nemyslím, že pokud je půda například moc tvrdá něměli bychom zde cválat. Jde také o přizpůsobení sedu jezdce vzhledme k okolnímu terénu.(Upozorňuju , že jde o sed v kroku!) Pokud jdeme po rovince, sed jezdce je v nejhlubším místě sedla, je klidný, né moc strnulý, abychom nerušil koně v chodu. Pokud se, ale terén zvyšuje do prudšího kopce, v sedle se mírně předkloníme, nadzvedneme zadek a povolíme otěže. Tím přeneseme svoje těžiště víc dopředu a kůň sebe i nás lépe do kopce ,,vytáhne". Ale naopak pokud jdeme z kopce, sedneme si co nejhlouběji do sedla a mírně se zakloníme a opět lehce povolíme otěže. Koni se půjde líp a my mu tak půmůžeme.

Článek je originál od mě takže kopíruj jen se zdrojem!!

na téma... Dostihy

14. května 2010 v 18:57 | HorsiQ |  na téma...

název: dostihy
Počet: 11
Zdroj: deviantart.com
kopíruj jen s mým zdrojem!!video Ruffian

14. května 2010 v 18:24 | HorsiQ |  videa koní

Smutný video o dostihové klsině Ruffian, která musela být po zlomenině nohy utracena.
Když je ten okamžij jak si zlomí nohu, vždycky zavřu oči, nemůžu se na to dívat :(


11.5.2010

11. května 2010 v 20:01 | HorsiQ |  můj deníček
brush

Ahojik lidičkové... tak jak pak se máte.. já nic moc :( o5 mě naštvala moe kámoška, poslední dobou sem na ňu hodně ,,alergická" ...grrr pořád vytahuje to blbý téma : kluci a ví že mě to hrozně sere ( někteří možná víte už sem o tom dřív psala)... mno tj jedno. Zítra budeme hrát zápas v beach volejbale tak se zvědavá :D celej rok hrajeme šestkovej volejbal a teď jedem na beachovej tzn. hraje s v písku a hrajou jenom dva hráči stručně řečeno :D...Mno já hraju s tou kámškou :D ae zítra už to mezi nama bude normál, njn tak je to cždycky :D  A ještě pro mě lepší zpráva... za 10 dní teda 21. května mám narozniny a i v ten stejnej den odjíždíme se školou, mno spíš jakoby s volejbalem-sme volejbalová třída na soustředění do Itáli YEAH se těším :D už sme tam byli byla to fakt paráda, a nwm jak to dopadne letos :D sem fakt zvědavá :D

Diplom pro mě za bleskovku

11. května 2010 v 19:48 | HorsiQ |  diplomky
moc děkujůů :D

Nekonečný boj - díl 8.-Proč je život tak nespravedlivý?

9. května 2010 v 18:39 | HorsiQ |  Nekonečný boj
pokud seš tu poprvé a nevýš o čem příběh je přečti si úvodTady

Když se ráno probudila, z venku na ni svítilo sluníčko a z kuchyně voněla snídaně. Cítila se víc než dobře. Byla sobota a to znamenalo, že může celý den ztrávit s Ďáblem. Pomalu vstala, oblékla se, když v tom někdo zaťukal na dveře. Aniž by ten za dveřmi čekal na odpověď vstoupil. ,, Na stole je snídaně. Jak pak ses vyspala?" Za dveřimi stál totiž její bratr. ,, jojo už jdu, ještě se musím umýt a jdu dolů" odpovědělal Lenka ,, Tak pojď mamka nachystala vajíčka" Ještě dořekl Ondra a odešel. Lenka se rychle v koupelně umyla a učesala a už seděla za stolem. ,, No, mami co se stalo, že je zase jednou teplá snídaně" Ačkoliv měla Lenka spustu dobrých vlastností, měla i několik špatných a to rýpat do lidí i v tu nejnevhodnější chvíli. ,, Prosimtě nezačínej zase, nemysli si, že když přijel Ondra, že máš všechno vyžehlený. Tady tatínek by si rád poslechl, co se dělo včera ve stáji. Že Lukáši?!" Odsekla Renata a taky zasedla ke stolu. " Prosimtě Renato, včera jsem to od tebe slyšel nejmíň stokrát... no bóže tak spadla z koně, to chceš aby celý dny seděla doma a nic nedělala?" Vložil se do rodinné debaty Lukáš. Renata jako rázná žena si nenechala nic líbit a podrážděně vykřikovala" Ne to nechci, ale ten nemožnej Rákos, by chudáka holku klidně nechal v tom lese až do rána a ani by si nevšiml, že se nevrátila. Pořád je vožralej!! Mě se to tvoje ježdění u něho nelíbí, já nemám nic proti tomu, abys na koních jezdila, ale nemůžeš si najít pořádnou, trochu profesionální stáj?" "Ne to fakt nemůžu, já má Ďábla hrozně ráda, nenechám ho tam se utrápit zavřeného v boxe... To mi nerozmluvíš, za Ďáblem nepřestanu chodit" Zakřičela Lenka a prudce vstala od stolu. Vyběhla nahoru po schodech, co nejrychleji na sebe hodila jezdecké kalhoty, do ruky vzala jezdeckou přilbu a se vztekem utekla před dům, popadla kolo a rozjela se za Ďáblem. Mezi tím se v kuchyni roztrhla ještě větší hádka: ,, Ježišimarjá to ju nemůžeš nechat chvilku na pokoji? Vždyť to taky nemá v životě lehký... skoro každý den přijde ze školy s pláčem, jenže to TY nevíš co?? protože tebe zajímá jenom ta tvoje práce" Rozzlobil se i Lukáš. " Né to není pravda, já chci pro ni jen to nejlepší, až ti jednou zavolají, že máš zmrzačenou dceru, kterou našli ležet v lese, tak se nediv" Zhroutila se Renata. ,, Víte co, já už toho mám taky dost, já přijedu po půl roce domů, a vy se jenom hádáte!" Naštval se i Lukáš a odešel do svého pokoje.
To už Lenka dorazila do stáje. Byla tak rozhořčená, že jenom mrskla kolem o zem a rozběhla se k malé budce kde byl zavřený Ďábel. Ten už ji vítal hlasitým ržáním. Otevřela dvířka od kůlny a začala se s poníkem vítat "Ahoj, miláčku, já už to nemůžu vydžet. Matka chce, abych za tebou přestala chodit, ale já se tě nevzdám NIKDY" Poník jen nehybně stál a jakoby Lence naslochal. ,, Víš mamka si myslí že je nebezpečný na tobě jezdit, ale to není pravda, já vím že není tvoje chyba, že jsem spadla, prostě ses lekl..." pohladila ho po hebkých černách nozdrách a pustila ho ven do malého výběhu, aby se proběhl. Když uslšela volání ,, Hej, holka poď sem!" Uviděla pana Rákose. "Ano, co se děje" vyjevěně vykřikla Lenka. Nebyla totiž zvykem, aby jí pan Rákos řekl jinou větu než: ,, pokliď tady, a běž protáhnout toho darmožrouta ať mi tady nedělá bordel. Jo a kdy budou peníze?" Došla k panu Rákosovi. ,, co se děje?" zopakovala." Víš,....no...jenom sem se těch chtěl zeptat,... jestli seš v pořádku? Tvoje máma mi tady včera udělala pěknej rambajs" koktavě ze sebe vymáčkl, bylo vydět, že už i dnes ráno mám vypitou nejmíň jednu sklenici kořalky, ale v hlase měl provinilý tón.

oddělovače

9. května 2010 v 11:52 | HorsiQ |  moje grafika a návody


Nejsou moje, ae moc se mi líbijou!!!Český skokový pohár na horsetv.cz

9. května 2010 v 11:29 | HorsiQ |  novinky ze světa koní

Chtěla bych vás pozvat na stránku www.horsetv.cz tam dneska od 11:25 by měl probíhat přímý přenos ze skokvého poháru v Brně. Přesněji cena Falton Brno.
Pzn: Nevím jestli to bude fungovat, jsem na týto stránce poprvý tak nwm jestli to půjde :Dnový dess 1.5

7. května 2010 v 18:22 | HorsiQ |  dessy blogu


Název: Plnokrevník na louce
Spokojensot: 65%
Doba výroby: 1 hodina a půl
Autor: HorsiQ (majitelka)
Doba na blogu: moc s ním nejsem spokojená takže max. týden
¨Moje poznámka: Mno na to jak vypadala na začátku...tak dcl dobrý... tak nějak z blendu se stal dess mno : D ae moc se mi nelíbí...není na něm nic výraznýho a zajímavýho, ta žlutá je docela ostrá, takže to působí křiklavým dojmem...mno prostě nic moc... ae zas poprvý jsem použila to menu vedle záhlaví... uvidím jak se vám bude líbit mno :D
Náhled:
hn

Záložky s koněma

7. května 2010 v 16:44 | HorsiQ |  moje grafika a návody

Ahojik jak sem nemocná tak sem se nudila, a udělala jsem pár záložek, nejsou nijak vymakaný nic... ae dcl se mi líbijou.

hněd

Slezský norik

6. května 2010 v 22:03 | HorsiQ |  Plemena koní

Původ
Jsou považováni za nejčistší potomky divokého západního koně. Koně pochází z Rakouska a Bavorska kde so chovali koně s názvem Norik. Když se chov dostal i do Čech nejvíce se mu dařilo na Moravě a Slezsku a tak vznikl tento název plemene.
Typ
chladnokrevník
Zbarvení
Jsou povoleny všechny barvy, kromě strakáčů. Nejčastěji se vyskytují ryzáci, hnědáci a vraníci.
Kohoutková výška
165 cm u klisen, 166 cm u hřebců
Popis
Hlavu má suchou, velkou a zvláštností je oválná očine, může se být i lehce klabonosá. Lopatka je dobře úhlovaná, až strmá, což umožňuje široký a prostorný chod. Kopyta jsou pevná a pružná.
Povaha
Slezský norik je nenáročný kůň, s dobráckou a klidnou povahou. Vyznačuje se dobrý ovládáním a spoluprácí s lidmi, což se cení hlavně při práci v lese.
Využití
Používá se hlavně pro práci v lese. Dále pak jako rekreační kůň, rodinný kůň, pro hippoterpii,...


6.5.2010

6. května 2010 v 21:47 | HorsiQ |  můj deníček

ŕze

ahojik lidičkové
Jo už je to tak už sem zase nemocná...
Dneska sem neměla chuť bůbec jít na komp protože mě upe bolí hlava :( mno snad ještě teď něco přidám a chystám i nějaký články na zítřek, protože taky nejdu do školy...:D
ae nejhorší je že nemlžu ani na koně:( :! chjoo to mě štve nejvíc... mno nedá se nic dělat.
Možná, ae nic neslibuju bych mohla dnsaka ještě dospat další díl příběhu a taky sem přemejšlela o povídkách..myslím tím krátké jendo dílné příběhy inspirovala mě totiž {Yeafya} :D...mno uvidím


na téma... Achal-teke

5. května 2010 v 19:12 | HorsiQ |  na téma...

Název: Achal-teke
Počet: 9
zdroj:http://majestic-world.blog.cz/
Idea

3. května 2010 v 20:47 | HorsiQ |  koně, které znám a jezdím na nich
Jméno: Idea
Datum narození: 1.4.2006
Plemeno: Český teplokrevník
Rodiče: m:Linda, o:Catango Z
Pohalví: klisna
Zbarvení: Plavák
KVP: 183
KHV: 172
OH: 198
Ohol.: 22,5
Povaha: Idea zdědila povahu po Lindě. Když se jí něco nelíbí dá to najevo. Je vůdcem stáda. Protože je mladá (4 roky) v terénu je lekavá, v boxe je ostřejší.
Změření: Idea je zařazena v chovu a minulý týden byla připuštěna hřebcem Catangem HT. Takže snad bude hříbátko. Jinak rekreace.
Idejka nám bohužel 16.11.2011 treagicky zemřela :((...Zemřela při porodu a ani hříbě nepřežilo. Měj se tam nahoře krásně a užívej na věčně zelených pastivnách...máme tě rádi :)